Главная страница


Архітектура та містобудування. Образотворче та декоративно ужиткове мистецтво



Скачать 125.49 Kb.
НазваниеАрхітектура та містобудування. Образотворче та декоративно ужиткове мистецтво
Дата11.02.2016
Размер125.49 Kb.
ТипУрок

Хлібодарівська ЗОШ І – ІІІ ст
Бінарний урок

історії України та української мови з інтеграцією алгебри і технології.

Історія – Івасенько Н.П

Українська мова – Бойко Р.М

Алгебра – Цой І.Ф

Технологія – Барабаш О.О


Тема уроку: Архітектура та містобудування. Образотворче та декоративно – ужиткове мистецтво (історія)

Означення узгоджені і неузгоджені (українська мова).

Створення електронного конспекту засобами графічного редактора, вбудованого в програму Microsoft Word (технологія)

Тотожні перетворення раціональних виразів (алгебра)

Мета уроку :

Навчальна:

З історії: охарактеризувати стан розвитку української архітектури та містобудування, образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва України в XVI ст..

З української мови : поглибити знання учнів про означення як другорядний член речення; сформувати поняття про узгоджене й неузгоджене означення; розвивати вміння визначати вид означень у реченнях, трансформувати узгоджені означення в неузгоджені та навпаки, удосконалити навички доречно використовувати означення як в усному, так і в писемному мовленні; за допомогою мовленнєво-комунікативного історичного матеріалу сприяти формуванню патріотичного ставлення до рідної землі.

З алгебри: удосконалювати вміння тотожно перетворювати раціональні вирази

З технології: закріпити знання та навички створити електронний конспект за допомогою готових графічних зображень, автофігур, об’єкту WordArt.

Розвиваюча: розвивати самостійне, логічне та творче мислення учнів та вміння самоорганізовуватись.

Виховна: виховувати вміння раціонально використовувати свій час.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу (українська мова та історія), закріплення знань (алгебра, технології)

Форма проведення : бінарний урок історії з української мови та інтеграцією математики та технології.

Прийоми та методи : словесні та наочні методи мотивації з застосуванням прийомів соціалізації, синергетичні методи навчання (нелінійний підхід):дослідницький метод, як індуктивний так і дедуктивний.

Забезпечення уроку: навчальні підручники з української мови, історії України та алгебри, ТЗН (проектор, ноутбуки, презентація, відеоуроки, відео візкультхвилинка)

Роздатковий матеріал:індивідуальні картки із завданнями з алгебри, історії.
Хід уроку

І. Привітання учнів та мотивація

Вчитель історії ХVІ століття на Україні – це період зародження українського мистецтва, яке ми спостерігаємо в архітектурних спорудах сучасності та в побутових речах.

Вчитель української мови: Після перегляду відео. Якщо не займатися вдосконаленням своєї мови, то вона може стати схожою на мову героїні з кінофільму " Дванадцять стільців" Еллочки. І вам буде складно донести до слухача саме ту інформацію, яку необхідно.
Вчитель алгебри: На скільки ціннісним є мистецтво сьогодення, ви можете оцінити за допомогою чисел, а допоможе вам в цьому тема уроку «Тотожні перетворення раціональних виразів»

Вчитель технології: Результом роботи на уроці будуть не тільки отримані нові знання, а й електронний конспект, який Ви створите самі за допомогою графічних зображень. А допоможе вам у цьому тема уроку «Створення електронного конспекту засобами графічного редактора, вбудованого в програму Microsoft Word»

ІІ. Організаційний момент

Вчитель математики: Пояснює, як працювати за технологічною карткою.

Технологічна карта проведення уроку:

блоку

Пред

мет

Що потрібно зробити

Як це зробити…

Скільки орієнтовно потрібно часу

Оцінювання

1

технологія

Вибрати цілі з кожного предмета

Завдання 1 (2 сектори кола)

  • На робочому столі знайди та відкрий папку «Урок». У папці «Технологія» відкрий файл “Електронний конспект уроку”. На 1-й сторінці зазначені цілі з кожного предмету. Прочитай уважно кожну з них.

  • Залий червоним кольором ті цілі, які, на твою думку, ти зможеш досягти на сьогоднішніх уроках. Збережи отриманий результат .



2


= 1 сектор кола

= 1 сектор кола




історія

Знайти назви та місця розташування пам’яток архітектури й містобудування ХУІ ст. та нанести їх на карту



- На робочому столі знайти папку «Урок», відкрити в ній папку «Історія»,знайти презентація №1,

- підручник – пар. 8 стр. 56,
- Інтернет ресурси


7

1. Правильна назва пам’ятки = 1сектор кола;

2. Відповідне місце розташування = 1 сектор кола;

3. Позначення всіх пам’яток – 3 сектори кола.

технологія

Створити електронний конспект з історії України

Завдання 2 (3 сектори кола)

  • Встав на 2-й сторінці готове графічне зображення “Карта”

  • Розмісти графічні об’єкти, які є історичними пам’ятками архітектури та містобудування, на карті. Графічні зображення знаходяться у файлах в папці “Технологія”.

  • Розмісти помічені історичні пам’ятки у легенду карти. За допомогою об’єкту “WordArt” підпиши кожен із них (для цього використовуй готовий текст із назвами історичних пам’яток, який розташований на сторінці 3-й)

Збережи отриманий результа


7


= 1 сектор кола
= 1 сектор кола


= 1 сектор кола


карта


укр. мова

(освоєння нових знань)

Опрацювати новий матеріал «Означення узгоджені та неузгоджені»

Відповідь на питання ви можете знайти за допомогою:

- підручника c,103-104

- на робочому столі у папці «Урок» «Українська мова» відео

- Інтернет ресурси.



5

Повний опорний конспект оцінюється у 4 сектори




Вправа для очей


техноло-гія

Створити електронний конспекту з укр. мови

Завдання 3 (3 сектори кола)

  • З поданих об’єктів “WordArt”та автофігур , що знаходяться на сторінці 4, створи опорну схему

  • Згрупуй всі об’єкти опорної схеми

Збережи отриманий результат

5


= 1 сектор кола
= 2 сектори кола


алгебра

Дізнатися

вартість архітектурної каблучки Пилипа Турнаре

1. На Робочому столі зайти у папку «Урок» відкрити папку «Алгебра» обрати папку «завдання 1» натиснути двічі лівою кнопкою миші на Теst-W2відкрити тест

2. Виконати завдання 195 за підручником алгебри.

3. Індивідуальна картка завдання № 1


5

1.Виконання тестового завдання = 1-2 сектор кола;

2. Робота з підручником: один приклад на вибір = 3 сектори кола;

3. Робота з індивідуальною карткою = 4 сектори кола









2

історія

  1. Знайти та позначити на карті місця збереження пам’яток образотворчого мистецтва ХУІ ст.

На робочому столі знайти папку «Урок», відкрити в ній папку «Історія»,знайти презентація №2;

- підручник – пар. 8 стр. 58;

-Інтернет ресурси


7

1. Правильна назва пам’ятки = 1 сектор кола;

2. Відповідне місце розташування = 1 сектор кола;

3. Позначення всіх пам’яток = 3 сектори кола.

техноло-гія

Створити електронний конспект з історії України



Завдання 4 (2 сектори кола)

  • На 2-й сторінці, на карті, розмісти графічні об’єкти, які є історичними пам’ятками образотворчого мистецтва. Графічні зображення знаходяться у файлах в папці “Технологія”.

  • Розмісти помічені історичні пам’ятки у легенду карти. За допомогою об’єкту “WordArt” підпиши кожен із них (для цього використовуй готовий текст із назвами історичних пам’яток, який розташований на сторінці 3-й)

Збережи отриманий результат


5


= 1 сектор кола


= 1 сектор кола


укр. мова (первинне закріплення знань)

Завдання на вибір:


1. Тестове завдання №1 на робочому столі у папці «Урок» «Українська мова» тестування 1 (презентація);

2. Виконати вправу 139 за підручником української мови

3. Знайти 2 речення з узгодженим означенням у підручнику історії с.56 пункт «Замки та укріплені монастирі»


5

1. Виконання тестового завдання = 1-2 сектор кола;

2. вправа = 3 сектори кола;

3. Робота з підручником історії = 4 сектори







алгебра

Дізнатися вартість скриньки із дерева ручної роботи

1. На Робочому столі зайти у папку «Урок» відкрити папку «Алгебра» обрати папку «завдання 2» натиснути двічі лівою кнопкою миші на Теst-W2відкрити тест
2. Виконати завдання № 195 за підручником.


  1. Індивідуальна картка завдання № 2



5

1.Виконання тестового завдання = 1 -2 сектор кола;

2. Робота з підручником: один приклад на вибір = 3 сектори кола;

3. Робота з індивідуальною карткою = 4 сектори кола







3

історія

Знайти та позначити на карті центри зародження декоративно – ужиткового мистецтва.

На робочому столі знайти папку «Урок», відкрити в ній папку «Історія»,знайти презентація №3;

- підручник – пар. 8 стр. 58;

- Інтернет ресурси



7

1.Правильна назва пам’ятки = 1 сектор кола;

2. Відповідне місце розташування = 1 сектор кола;

3. Позначення всіх пам’яток = 3 сектори кола

техноло-гія

Створити електронний конспект з історії України

Завдання 5 (2 сектори кола)

Користуючись легендою карти, розмісти на ній позначки про декоративно-ужиткове мистецтво (готові позначки знаходять на сторінці 3)

Збережи отриманий результат

До завдання 5:


5


= 2 сектори

укр. мова (Засвоєння вивченого матеріалу)

Завдання на вибір:


1. Тестове завдання №2 на робочому столі у папці «Урок» «Українська мова» тестування 2(презентація);

2. Виконайте вправу 140 за підручником української мови

3. Знайти 2 речення на с. 58 пункт «Монументальне малярство» з узгодженим означенням та перетворити – на неузгоджені у підручнику історії


5

1. Виконання тестового завдання = 1-2 сектор кола;

2. вправа = 3 сектори кола;

3. Робота з підручником історії = 4 сектори кола.







алгебра

Дізнатися вартість ікони із бісера Анжеліки Артемової

1. На Робочому столі зайти у папку «Урок» відкрити папку «Алгебра» обрати папку «завдання 3» натиснути двічі лівою кнопкою миші на Теst-W2відкрити тест

2. Виконати завдання № 195 за підручником.

3. Індивідуальна картка завдання № 3


5

1.Виконання тестового завдання = 1-2 сектор кола;

2. Робота з підручником: один приклад на вибір = 3 сектори кола;

3. Робота з індивідуальною карткою = 4 сектори кола

4

Підсумок уроку

Представлення власного опорного конспекту

Утворюючи речення з означенням розкажіть де розташовані культурні центри України ХVІ століття


10







c:\temp\finereader11\media\image1.jpeg


5

Рефлексія


Аналіз досягнення поставлених цілей




Порівння отриманих навчальних досягнень з поставленими цілями.c:\temp\finereader11\media\image7.jpegc:\temp\finereader11\media\image7.jpeg



3




VІІ. Домашнє завдання

З Історії України –

1. Опрацювати параграф №8

2. Закінчити складання карти використовуючи інтернет ресурси та підручник.

3. Підготувати цікаву інформацію з вивченої теми .

З української мови діти отримують завдання відповідно до дотриманих оцінок на уроці

  1. Вивчити правила на стр. 103-104 та виконати вправу 142 (для учнів з середнім та початковим рівнем).

  2. Опрацювати створений опорний конспект та виконати вправу 142(для учнів з достатнім рівнем).

  3. Скласти 6 речень про проведений урок з використанням узгоджених та неузгоджених означень (для учнів з високим рівнем).